Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

W tym miejscu możecie polecać strony www.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego portalu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Odpowiednie pomysły i ich realizacja, skalkulowanie właściwego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na dobrym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i chcesz zrobić klon istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o portalu internetowym to po pierwsze powinieneś przygotować dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości