Sklep z tkaninami dzieciecymi

W tym miejscu możecie polecać strony www.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:43

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten esej ma wykazać, że każdy interes właściwie zaplanowany jest w stanie przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być rozszerzeniem sklepu stacjonarnego, który oferuje zbliżony asortyment. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam opieranie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Wiele czytelników zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze trzeba wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Następny koszt przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Nawiązując do promocji strony w Internecie. Trzeba wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania. Przykładowo dla sklep z tkaninami dziecięcymi koszt miesięczny to rząd od 150 do 200 zł. Tego rodzaju słów kluczowych musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego wydamy około 2000 zł za miesiąc. Do tego dochodzą inne koszty związane z promocją. Należą do nich między innymi marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na frazę: polar minky sklep internetowy nie będzie z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne jest Allegro lub inne platformy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty związane jest kolejnymi kosztami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wybranych opcji promocji. Więc każdy sam może sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość