Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

W tym miejscu możecie polecać strony www.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo łatwe hasła wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest promowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób reklamy strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość